Bariyerli süngerler poliüretan süngerden elde edilen ses yalıtım süngerlerinin arasına ağır epdm bariyer lamine edilerek oluşturulan sesi yüksek ölçüde kesebilecek akustik malzemedir.

Bariyerli Akustik Sünger

Ses yalıtımı sesin duyulmak istenmeyen durumlarında yapılan çalışmalardır. Sesin yalıtılması için her malzeme uygun değildir. Bilinen yanlışların önünde geçebilmek için sizlere bu bilgileri vermekteyiz. Sesin şiddetli olduğu mekanlarda ses yalıtım süngerleri ve diğer malzemeler kullanılmaktadır. Ses yalıtım süngerlerinin içerisinde yanmaz akustik sünger, basotect melamin sünger, rebonded bondex süngerpan ve bariyerli ses yalıtım süngerleri bulunmaktadır.

Akustik yanmaz özelliğe sahip bir diğer sünger çeşidi basotect melamin süngerlerdir. Antibakteriyel özelliğe sahip olduğundan dolayı diğer süngerlerden daha kullanışlıdır. Basotect melamin sünger düşük yoğunluğuna rağmen yüksek ses kesebilse de yeterli gelemediği durumlarda bariyerli modeli kullanılır. Bu ses yalıtım süngerine bariyerli melamin sünger denir.

Ve diğer ses yalıtım süngerlerinden farklı olan rebonded bondex süngerpan tek bir malzemeden elde edilmeyen çeşitli malzemelerin karışımıyla elde edilen yüksek ölçüde ses kesen ve yüksek yoğunlukta bulunan ses yalıtım süngerleridir. Mekanik dairelerde ses istenmeyen şekilde gürültüye neden olur. Sizde hidrofordan klima ünitesinden ve diğer mekanik eşyalardan çıkan sesin önüne geçmek istiyorsanız bariyerli bondex süngerpan tercih etmelisiniz.