Basotect labirent sünger esnek ve hafif yapıya sahip akustik ses yalıtım uygulamalarında kullanılan bir malzemedir. 50*125 ebatlarında olarak satışa sunulmaktadır. 100*100 ebatlarında da üretilebilmektedir. Basotect labirent sünger melamin köpüğünden üretildiğinden dolayı diğer basotect süngerlerle aynı özellikleri taşır. Her zaman söylediğimiz gibi melamin süngerlerdeki fark dış görünümleridir.

İçerisinde bulunan yani sesin istenmeyen kısmını engellemeye yarayacak olan malzeme aynıdır. Melamin düşük yoğunlukta, yoğun ,yanmaz özellikte, 3 farklı renk seçeneği (beyaz, açık gri, koyu gri) bulunan ve farklı kalınlıklarda üretilebilen bir malzemedir.

Beyaz Gri Yanmaz Akustik Sünger


Akustik süngerlerin amacı ses olayının ardından meydana gelen yankının önüne geçebilmektir. Bu nedenle akustik sünger kullanımını bu amaca göre belirlemelisiniz. Basotect labirent sünger kullanmak isteyebileceğiniz alanlar geniş veya küçük akustik mekanlar olabilir. Ses frekansı yüksek olan bölgelerde beraberinde farklı malzemeler kullanarak sesin önüne geçebilirsiniz.